GenelSuriye Dostları

Suriye’deki teröristler Pakistan’daki El Kaide unsurları

İran Genel Kurmay Başkanı “ABD, Pakistan’ın Veziristan bölgesinde El Kaide milisleri olduğu bahanesiyle orayı sürekli bombalıyor. Peki oradaki teröristlerin bugün Suriye’de ne işleri var” dedi.

Genel Kurmay Başkanı General Seyyid Hasan Firuzabadi dün, Silahlı Kuvvetler üst düzey Komutan ve yetkililerden bir grubu arasında konuşurken İslam inkılabı ve İran halkı düşmanlarının istihbarat servisleri başta olmak üzere istila düzeninin İran İslam Cumhuriyeti aleyhine yürüttükleri stratejilerine değinerek “Bugün İslam düşmanlarının casusluk ve istihbarat bütün servislerinin müttefik bir halde hareket etmekteler” dedi.

General Firuzabadi daha sonra konuşmasını şöyle sürdürdü: “Eldeki belgeler, Siyonistlerin istihbarat teşkilatı olarak Mossad’ın ABD’de CIA’yi ve İngiltere’de de, MI6’yı kendi kontrolü altında tuttuğunu gösteriyor.”

Genel Kurmay Başkanı General Firuzabadi konuşmasının devamında Siyonist İsrail ve istilacı batılı müttefiklerinin İslam inkılabının iktidarını kırmak ve Müslüman ülkelerin İslami uyanışı üzerindeki manevi nüfuzunu durdurmak üzere bütün güç imkanlarını kullandıklarını belirterek “Gerçi bu savaştan dünya istikbarının eline hiçbir şey geçmeyeceğini bugün herkes tahmin edebiliyor ve esasen Siyonistlerle batılıların başarısız kalacakları şimdiden belli ise de, geçmişin tecrübeleri dünya istikbar kalıbında Siyonistlerce örgütlenip yönetilen İslam ve insanlık düşmanlarının asla umut ve beklentilerinden vazgeçmediklerini gösteriyor” dedi.

General Firuzabadi konuşmasının başka bir bölümünde Suriye’deki gelişmelere değinerek “Amerikalılar iki yılı aşkın bir zamandan beri El Kaide terör örgütünün Pakistan’ın Veziristan bölgesinde aktif olduğu bahanesiyle kendi askeri güçleri ve lojestik donanımını Afganistan’da yoğunlaştırıyor ve her fırsatta Veziristan’a saldırıp, kadınlar ve çocuklar dahil masum insanların başlarına füzeler yağdırıyor. Halbuki bugün elde edilen bilgiler, Suriye’deki teröristlerin Pakistan’ın Veziristan eyaletindeki El Kaide unsurları olduğunu gösteriyor. Buna göre Amerikalıların yalancılıkları bir kez daha ortaya çıktı. El Kaide eğer Pakistan’daysa ve ABD Veziristan’da onları katlediyorsa, peki bu El Kaide’nin ABD’yle İsrail’in Şam Hükümetine karşı savaştıkları Suriye’de ne işi var? Üstelik Amerikan cephesinde çarpışıyor” diye vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı