GenelSuriye Düşmanları

Suriye’deki teröristler resmi olarak ABD tarafından eğitilecek

ABD Yönetiminden kimi yetkililer Başkan Barack Obama’nın yakın bir zamanda Washington’un “mutedil” olarak nitelendirdiği silahlı grupların ABD Silahlı Kuvvetleri tarafından eğitilmesine resmi ve aleni olarak izin veren bir düzenleme getirme niyetinde olduğunu ortaya koydu.
ABD Yönetimi, söz konusu silahlı gruplara desteğini arttırma niyetini taşırken diğer taraftan Suriye’de yaşanan olaylarının terörle mücadeleden ibaret olduğu yönünde iddialı söylemlerde bulunmaktan da geri durmuyor.
Associated Press’e (AP) açıklama yapan isimlerinin açıklanmasını istemeyen yetkililer; Obama’nın önümüzdeki günlerde West Point Askeri Akademisi’nde yapacağı bir konuşmada ilan etmesi beklenen bu niyetleriyle ilgili adımlar çerçevesinde ABD’li askerlerin Bölge Eğitim Heyeti kapsamında, “Özgür Ordu” unsurlarına telkin ve askeri eğitim vermek üzere Ürdün’e gönderileceğini işaret ettiler.
Obama’nın bu projeyle ilgili nihai onayını hala vermemiş olduğuna değinen yetkililer konuyla ilgili Washington’da tartışmaların sürdüğünü belirttiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu