GenelSuriye Düşmanları

Suriye’deki teröristler Türkiye üzerinden gelen füzelerle poz verdi

Suriye’deki teröristlere ait bir internet sitesi, Türkiye üzerinden kendilerine ulaştırılan SAM-7 füzesiyle poz veren militanların fotoğrafını yayımladı.

Suriye’den yayın yapan “Shamnews” adlı haber sitesinin bildirdiğine göre Tevhit Tugayı adlı selefi örgüt, kendisine ait internet sitesinde Halep’in Tel Rifat bölgesinde elinde SAM-7 füzesi taşıyan bir militanının fotoğrafını yayımlayarak ellerinde ağır silahlar olduğu mesajını verdi.

“Surface to Air Missile” (SAM) füzeleri, her türlü hava aracına karşı hareketli yahut sabit rampalardan fırlatılan etkili bir füze olarak nitelendirilirken SAM-7 füzelerinin bu türün tek bir kişi tarafından omuzdan atılabilen en hafif modeli olduğu ifade ediliyor.

1960 ve 1970’li yıllarda Sovyetler Birliği tarafından üretildiği belirtilen SAM-7 füzelerinin ihraç edilmek üzere hala Rus silah firmaları tarafından üretildiği bildiriliyor.

Isıya duyarlı 144 santim uzunluğundaki bu füzelerin karaborsadan temin edilerek Türkiye üzerinden teröristlere verildiği bildiriliyor.

Suriye’de yayımlanan el-Vatan gazetesi de geçtiğimiz günlerde Suriye’deki teröristlerin Türkiye’den gelişmiş füzeler ve zırhlı araçlara karşı kullanılan roketler aldığını öne sürmüştü.

Bir Yorum

  1. Suriye’nin emperyalizme karşı verdiği mücadeleği takdir ediyorum. Bir Türk vatandaşı olarak tarihimize hiç ama hiç yakışmayan emperyalizm uşaklığından ötürü başta başkaban erdağan ve beraberindeki heyeti kınıyor, benim gibi milyonlarca Türk evladının Suriye’nin yanında olduğunun bilinmesini istiyorum. Suriye üzerindeki kararlar Türk hükümeti ve Abd uşağı cemaatlerin kararıdır. Bizlerin değildir. gün gelecek devran dönecek Türk halkı uyanacaktır..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu