Genel

Suriye’deki teröristler ülke genelinde darbe yemeye devam ediyorlar

SANA, Suriye ordu birliklerinin Türkiye, Âl-i Suud, Katar ve daha nice güçlerin dünyanın dört bir yanından toplayıp eğitmeleri ve silahlandırmaları ardından Suriye’ye gönderdikleri karanlık tekfiri terör örgütlere yönelik operasyonlarında büyük başarılara imza atmaya devam ettiğini duyurdu.

SANA’ın haberine göre, Dera ve kırsalında İsrail işgal güçleriyle bağlantılı Nusra Cephesi terör örgütü ve müttefikleri diğer terör örgütlerden çok sayıda teröristi öldürdü.

Haseke Valiliğinde bir kaynak SANA muhabirine yaptığı açıklamasında; ordu birliklerinin halk savunma gruplarının işbirliğiyle IŞİD Örgütünün son toplanma yerlerini ortadan kaldırmaları ardından Haseke kırsalının doğusunda Salaliye, Humur, Verd Şakra, Sahr, Serb, Muceybre, Racman ve Tibbe köylerini tamamen kontrolleri altına aldıklarını belirtti.

Askeri kaynak bir kaynak, güvenlik birimlerinin bugün başkent Şam’ın sivil yerleşim alanlarından Rükneddin Semtinin doğusunda bölgeye sızan bir terör grubunu kovalayıp tümünü ele geçirdiklerini belirtti. Kaynak kovalama operasyonu sırasında intihar yeleği kuşanan bir teröristin kendini havaya uçurduğunu aktardı.

Nusra Cephesi ve daha başka terör örgütlerin işgalci İsrail’den her türlü desteği aldıkları Kunaytra kırsalında ise askeri bir kaynak; ordu birliklerinin Meshara Beldesinde Nusra Cephesinden çok sayıda teröristi ölü düşürdüklerini, bir cephane deposunu da imha ettiklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı