Suriye Dostları

Suriye’deki teröristlere silah ihraç etme büyük bir suçtur

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Süleyman; Suriyeli muhaliflere silah ihraç etme düşüncesinin toleranslı davranılamayacak büyük bir suç olduğunu belirterek, Suriye gönderilmek üzere büyük miktarlarda silah yüklü olarak Lübnan karasularında yakalanan Lütfullah II Gemisi davasında suçlu bulunan herkesin cezalandırılacağını vurguladı.

Cumhurbaşkanlığı Sarayında gazetecilerle mülakatında Süleyman; geminin nerden ve nasıl hareket ettiğine ilaveten onu karşılayanlara ilişkin açık ve net bilgilerin bulunduğuna işaret ederken, yargı organlarının bu davayı yakından takip ettiklerini, suçlu bulunan her kesin de cezalandırılacağını söyledi.

Yasa dışı yollarla silah temin etmenin tüm kanunların cezalandırdığı bir suç olduğuna işaret eden Süleyman; Suriye’de muhalif gruplara silah ihraç etmenin de çifte cezalı bir suç olduğunu ve bu konuda kesinlikle toleranslı davranılmayacağını ifade etti.

Lübnan Cumhurbaşkanı Süleyman Suriye ile Lübnan arasındaki diyalogun daimi bir diaylog olduğunu, iki ülke halkları ve kurumları arasında da her daim diyalogun bulunduğuna işaret ederken, Lübnan’ın Suriye’nin içişlerinden uzak durma politikasının Suriye’de durumları provoke etmemeyi amaçladığını ifade etti.

Süleyman; en uygun çözüm olarak tüm Suriyeliler arasında diyalogu desteklediğini yenileyerek, Annan planının bunu sağlayabileceğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu