GenelSuriye Dostları

Suriye’deki teröristleri destekleyenler fitne ateşi yakıyor

Tahran Cuma namazı hatibi, Suriye’deki teröristleri destekleyen ülkeleri de uyararak, fitne ateşi yakarak, nifak tohumu ekmenin, bizzat kendilerine zarar vereceğini söyledi.

MHA’nın haberine göre İran’ın başkenti Tahran’daki Cuma namazı Tahran üniversitesi kampus ve etraf caddelerde on binlerin katılımı ile Huccet-ul İslam vel müslimin Kazım Sıddıki tarafından eda olundu.

Tahran Cuma hatibi Kazım Sıddıki hutbesinde, Suriye’nin, Siyonist rejimin yayılmacı siyasetleri karşısında dik duruş ve direniş sergilediğini söyledi.

Suriye’deki gelişmelere temas eden Tahran Cuma hatibi Kazım Sıddıki, Amerikan başkanlığındaki batılı ülkelerin, Suriye’de kriz çıkardıklarını ve bu krizin şimdi bütün bölgeyi tehdit ettiğini dile getirdi.

Kazım Sıddıki açıklamasında, Suriye’deki teröristleri destekleyen ülkeleri de uyararak, fitne ateşi yakarak, nifak tohumu ekmenin, bizzat kendilerine zarar vereceği gibi bölgedeki bütün İslam ülkelerini de içene çekerek çatışmaya sürükleyeceğini dile getirdi.

Tahran Cuma hatibi Kazım Sıddıki hutbesinde, Bölge ülkeleri ve sultacı güçleri destekleyen ülkelere hitaben Suriye’de krizin körüklenmesinden uzak durulması ve bölge dışı güçlerin bölgeye müdahalesine zemin oluşturulmasından kaçınılmasını istedi.

Tahran Cuma hatibi ayrıca, Kadr-i Hum bayramını tebrik ederek, insanlık tarihinde önemli bir olay olan Kadr-i Hum’un her zaman kalıcı olduğunu, Kadr-i Hum bayramının İslam tarihinde önemli bir yeri olduğunu; ilahi hükümetin, velayetin devamı olduğunu söyledi.

Huccet-ul İslam vel müslimin Kazım Sıddıki hutbesinde İslami İran’da 3 Kasım’da kutlanmakta olan “dünya emperyalizmi ile mücadele günü”ne de işaretle, Amerikan casusluk merkezi olarak faaliyet yürüten Amerikan büyükelçiliğinin ele geçirilmesi ayrıca inkılap sırasında bugünde şehit olan öğrencilere işaretle de, İran’ın muhtelif alanlarda gelişme göstermesi ve kalkınmasının, Amerika ve sultacı güçlerin, İran İslam cumhuriyetine karşı düşmanca siyasetlerini daha bir attırmasına yol açtığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu