GenelSuriye Düşmanları

Suriye’deki teröristlerin Kosova’da eğitim alabilecekleri iddia ediliyor

Rusya dışişleri bakanlığı, Suriye’de terör girişimlerinde bulunmak amacıyla teröristlerin Kosova’da eğitim alabileceklerine dair çıkan haberlerin kaygı verici olduğunu bildirdi.

Rusya dışişleri bakanlığı dün bir bildiri yayınlayarak, “son günlerde Suriye hükümeti karşıt grupları liderleri temsilcilerinin Kosova makamları ile görüştüklerine dair bir takım haberler yayınlanmış ve bu görüşmelerde yasal yönetimlerin devrilmesi amacıyla gerilla savaşları tecrübelerinden nasıl yararlanılacağı meselesi gündeme geldiği gibi hatta Suriyeli isyancıların Kosova’da eğitim almaları teklifi de yapılmıştır” denilmekte.

Kosova hükümetinin uyarıldığı Rusya Dış işlere bakanlığı bildirisinde, bu meselenin bizzat Kosova açısından da önemli bir kargaşa ve istikrasızlık unsuru olabileceği vurgulanmıştır.

Rusya dışişleri bakanlığı bildirisinde ayrıca tüm uluslar arası kuruluşlara çağrıda bulunarak, Suriyeli silahlı teröristlerin Kosova’da terör eğitimi almalarının engellenmesi amacıyla gerekli girişimlerde bulunmaları istenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı