GenelSuriye Düşmanları

Suriye’deki teröristlerin kutsal mekanlara saygısızlıkları sürüyor

Suriye haber kaynakları, El Nusra Cephesi terör çetelerinin bir kez daha yüz kızartıcı bir girişimde bulunarak, Ehl-i Beyt’in 3. imamı İmam Hüseyin’in –as- kızı hz. Sakine’nin –sa- türbesine saldırı düzenlediklerini belirttiler.

Suriye’nin Daraya ve Rif Demeşk şehirlerinin bir haftadan beri silahlı terör gruplarının saldırılarına hedef olduğu belirtildi

Suriye yerel kaynakları, El Nusra cephesi terör örgütü bir haftadan beri Hz. Sakine –sa-nin mübarek türbesini kendi kontrollerine geçirebilmek için sürekli saldırı düzenlediği ve Ehlibeyt aşıklarının da bu kutsal mekanı tüm varlıklarıyla korudukları ve saldırıları etkisiz hale getirdiklerini kaydetti.

Sözkonusu kaynak silahlı terör çetelerinin hz. Sakine –sa-nın mübarek türbesine saldırılarının havan topu mermisiyle başladığını belirtti.

Öte yandan El Nusra cephesine bağlı kaynaklar, silahlı terör çetelerinin bu kutsal mekanın stratejik öneme sahip olduğunu, terör çetelerinin bu mekanın altından tünel açıp, patlayıcı madde yerleştirerek, bu mekanı tahrip etme hedefinde olduğunu kaydettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu