GenelSuriye Düşmanları

Suriye’deki teröristlerin temsilcileri Arap Birliği merkezinde toplantı yapacak

Arap Birliği genel sekreteri ile Suriye’de silahlı saldırı gerçekleştiren terörist grupların temsilcileri, Mısır’ın başkenti Kahire’de bir konferans düzenlenmesi konusunda anlaşmaya vardılar.

BAE haber ajansı VAM’ın bildirdiğine göre Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil el-Arabi ve Suriyeli teröristlerin temsilcileri 2 ve Temmuz tarihlerinde Birliğin Kahire’deki merkezinde ortak bir konferans düzenlenmesini kararlaştırdılar.

Suriyeli teröristlerin temsilcileri ile anlaşmaya vardıktan sonra bir basın açıklamasında bulunan Nebil el-Arabi, Muhaliflerin temsilcilerinin katılmasıyla düzenlenecek olan Kahire oturumunda tüm muhalif grupların görüş açılarının ele alınarak inceleneceğini söyledi.

“Uluslar arası Temas Grubu”nun da Suriye olaylarını incelemek için yakında toplantı düzenleyeceğini de belirten el-Arabi, ilk kez BM Güvenlik konseyin 5 daimi üyesi ile, BM, Arap Birliği ve İslami İşbirliği Teşkilatı İİT Temsilcilerinin bu amaçla bir araya geleceklerini bildirdi.

Suriyeli terör grupları başta Arabistan ve Katar olmak üzere bazı Arap ve batılı ülkelerin mali ve silah yardımları ile Mart 2011 tarihinden şimdiye kadar Suriye halkına karşı bir kıyım savaşı sürdürmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı