Genel

Suriye’deki terörizm ve yıkım korkunç ve insani facia boyutlarına ulaşmıştır

Amerika ile İngiltere ve Fransa’dan oluşan batılı sömürgeci güçlerle bölgesel işbirlikçileri Suudi krallık rejimi ve Katar ile Türkiye hükümetinin açık ve ırkçı İsrail rejiminin hem açık hem de gizli desteğinde Suriye halkı ve hükümetine dayatılan terörizm ve yıkım korkunç ve insani facia boyutlarına ulaşmıştır.

Tekfirci teröristlerin vahşi saldırıları Suriye halkının evlerini terk etmelerine ve avare ile mülteci duruma düşmelerine sebep olmuştur. Bu nedenle bölge ülkeleriyle dünya toplumu Suriye’deki insani kıyım ve katliamlardan büyük endişe duymaktadır. Suriye’de devam terör saldırıları ve silahlı çatışmalar sonucu hayatını kaybeden masum insanların sayısı 100 bini, bu ülkeyi terk ederek komşu ülkelere sığınan mültecilerin sayısı ise 2 milyonu aştı.

Amerika askeri ve istihbarat örgütleri olan Pentagon ve CİA ile yakın işbirliği içinde olan Suudi istihbarat örgütünün desteklediği El-Kaide’ye bağlı selefi Vahhabi terör örgütleri, özellikle Irak Şam İslam devleti örgütü ve Cephetünnusra gibi tekfirci terör örgütleri İslam ve insanlığın yüz karası en vahşi cinayetler işlemektedirler. Nitekim Suriye Kadın Hareketi üyesi Bianka Madia, Suriyeli masum kadınlara karşı işlenen suçların sayısının dayatılan bu savaşın en acı boyutlarını oluşturduğunu söyledi.

Rusya’nın Sesi Radyosu’na konuşan Suriye Kadın Hareketi üyesi Bianka Madia, son 3 yılda ülkede yaşanan tecavüz vakalarında inanılmaz bir artış olduğunu, “Uluslararası insan hakları izleme örgütü olan Human Rights Watch’ın kısa süre önce Suriyeli kadınların durumu hakkında bir rapor yayınlayıp, sadece Suriye Hükümeti’ni suçlamaya çalıştığını, en ufak bir doğru bilgiye yer vermediğini ve Silahlı teröristlerin işledikleri cinayetler ve suçlar hakkında tek kelime dahi kaydetmediğini söyledi. Bianka Madia Cephetün-Nusra’ ve “Irak ve Şam İslam Devleti’ adlı tekfirci teröristlerin mensup olan silahlı militanların küçük köylere baskınlar düzenleyip, buralarda yaşayan masum kadınları kaçırıp, bu kadınlara tecavüz ettiklerini, onları sonra ya öldürdüklerini ya da seks kölesi olarak kullandıklarını vurguladı.

Suriye Kadın Hareketi üyesi Bianka Madia’nın belirttiği gibi, “Suriye Ulusal Uzlaşma Komisyonu”nun hazırlamış olduğu rapora göre, Şam civarında bulunan küçük yerleşim yerlerinde 37 bin tecavüz vakası kayıtlara geçti. Bu rakam sadece teröristlerin elinden kurtarılmış olan küçük şehir ve köylerde işlenen tecavüz suçlarını yansıtmakta. Ele geçirilen çok sayıdaki video kaydında görüldüğü gibi, Suriye’deki silahlı tekfirci teröristler, yaptıkları cinayetler ve tecavüzleri “kahramanlıklar” olarak nitelendirip videoya kaydediyorlar. Suriyeli kadınları imansız ve günahkâr olarak ilan edip, kadınlara saldırı sahnelerini internette bile yayınlıyorlar. Suriye Ordusu’nca öldürülen tekfirci teröristlerin üzerinden çıkan cep telefonlarında kafa kesmeler ve kadınlar tecavüz sahneleri bile göze çarpmaktadır.

Suriye sosyal yardım işleri bakanı Kenda El Şemat’ın belirttiği gibi, Suriye içinde 5 milyon 700 bin insan avare ve her şeyini kaybedip yoksullaştırılmış bir hayat yaşamakta ve insani yardıma muhtaç duruma düşmüştür. Suudi krallık rejimi ve Katar gibi Petrol zengini Arap rejimleri İslam ve Arap ülkelerindeki halk kitlelerine yardım yapmak yerine batılı ülkelere yatırım yapmakla kalmayıp, batılı ülkelerin silah fabrikalarını ayakta tutmak için yüz milyarlarca dolar silah satın alıp, bu silahların bir kısmını tekfirci teröristlere aktarıp, Suriye başta olmak üzere Irak, Lübnan, Yemen ve Pakistan’da katliam ve terör eylemlerinde kullandırıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı