GenelSuriye Dostları

Suriyeli Analist Halid Ebud: Hizbullah ve Suriye Ordusu Doğu Akdeniz’deki Amerika ve Avrupa ülkelerine ait savaş gemilerini vuracak

Suriye Ordusu ABD müdahalesinin 9 Eylül sonrasına kalması üzerine ülkedeki sivil halkı tahliye ettiği ve boşalan binalara askerler yerleştirerek müdahaleye hazırlandığı bildiriliyor.

Hişzbullah’a yakınlığıyla bilinen bir isim olan Suriyeli vekil Halid Ebud, Wall Street Journal’a yaptığı açıklamada ”Ordu ve direniş (Hizbullah) şu an tek vücut olmuş durumda. ABD müdahalesi olursa ilk olarak Doğu Akdeniz’deki ABD gemilerini vurarak karşılık vereceğiz.” dedi. ABD’nin Akdeniz’de cruise füzesi atabilen beş zırhlı destroyeri ve 300 deniz piyadesi taşıyan amfibi gemisi var.

Suriye’de müdahaleye karşı hazırlıklarını sürdüren ordu, halkı askeri üslerin çevresini boşaltarak Şam’ın dışına çıkmaları konusunda uyarıyor. Ordu ayrıca kontrol noktalarını da güçlendiriyor. Dar sokaklara ve kavşaklara hava savunma füzeleri taşıyan araçlar yerleştiriliyor.

Ayrıca Suriye Yönetimi, halktan önemli kişilerin ülkeyi terk ettiği ve Suriyeli yetkililerin görüntülendiği söylenen videolara psikolojik savaş ürünü oldukları gerekçesiyle itibar etmemelerini istiyor.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu