Genel

Suriyeli gazeteciler: Ne Arap Ligi ne de başkaları sesimizi susturamayacak

Şam Devrim Gençliği Birliğinin gazetecileri bugün Şam’ın Babtuma Semtinde; Arap Liginin Suriyeli resmi ve özel uydu kanallarının Arabsat ve Nilesat uydularından yayınlarına son verme kararını protesto eden bir eylem düzenlediler.

Taşıdıkları pankartlar ve attıkları sloganlarda Arap Liginin bu kararını kınayan gazeteciler; bunun düşünce ve basın özgürlüğüne karşı belirttiler.

Gazeteciler; Arap Liginin bu kararla Suriye’deki gerçekleri örtbas etmek istediğini, terör yanlısı medyanın Suriye ve halkını hedef alan medya savaşını çökertmeyi engellemek ve terör gruplarına sahayı boş bırakmak istediğini ifade etti.

Devrim Gençliği Birliğinin en azından Suriye’nin sekiz ilinde protesto eylemlerini sürdürdüklerini ifade ederek; eyleme birlik gazetecilerinden geniş bir katılımın bulunduğunu belirttiler.

Katılımcılar; seslerini kamuoyuna yansıtan ve gerçekleri ortaya çıkarmasıyla yalanlarını deşifre eden ulusalcı uydu kanallarına ilişkin karar iptal edilinceye dek eylemlerini sürdüreceklerini belirttiler.

Ne Arap Ligi ne de başkasının onurlu, hür ve ulusalcı seslerini susturamayacağını belirten katılımcılar, evrensel düzeyde Suriye’ye yönelik yürütülen medya savaşına rağmen ulusalcı medyanın sesiyle bir kısım tarafları rahatsız ettiğine dikkat çektiler.

Gazeteciler Haseke kentinde de yine benzer bir eylem düzenleyerek; Suriye ve halkını hedef alan medya savaşı kapsamında Arap Liginin kararını keskin bir dille kınadılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı