Genel

Suriyeli gazeteciler terörün hedefi oldu

Güvenlik ve Askeri alanda Strateji Uzmanı Tuğgeneral Emin Htayt, Batılı ülkelerin Suriye’yi devirmek için açtıkları savaşta esas ve alternatif tüm planların başarısızlığa uğramasından sonra Suriyeli gazetecileri terörün hedef alanına yerleştirdiklerine dikkat çekti.

Htayt Lübnanlı el-Bina Gazetesinin yayımladığı makalesinde; batının, Suriyeye yönelik saldırı ivmesini yukarda tutmak için planlarında özel olarak medyaya dayandığını belirtti.

Batının Suriyeye karşı saldırı planlarında dengede tuttuğu iki çizgi izlediğine işaret eden Htayt; birinci çizgide medyanın Suriye halkı arasında fitneyi körükleme, provokasyonda bulunma, gerçekleri çarpıtma ve kamuoyunu istediği yöne çekmeyi hedeflediğini söyledi. Htayt; ikinci çizgide ise bu yöndeki hedef ve çabalarını deşifre eden, gerçekleri yansıtan Suriye medyasını bastırma çabaları yürütüldüğünü ekledi.

Htayt; Suriye basını hedef alınırken; halka gerçeklerin taşınmasını engellemenin yanı sıra düşman medyaya karşı saldırıyı önlemenin de amaçlandığını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı