GenelSuriye Düşmanları

Suriyeli gençler Katar Emiri’nin köşkü önünden eylem düzenledi

Bir grup genç şehit çocuklarının katılımıyla Katar Emiri Hamad Bin Halife Al Tani’nin Şam Kırsalının Sabbura bölgesindeki köşkünün önünde oturma eylemi düzenleyerek şehitlerin anısına bir dakikalık saygı duruşuna durup Suriye ulusal marşını okudular.

Sevgi ve barışın ifadesi olarak iki zeytin ve yasemin ağacı diken katılımcılar yayınladıkları bildiride, Katar’ın Arap davalarında oynadığı işbirlikçi role, Siyonist varlıkla kurduğu açık ilişkiye, Suriye ve Arap ulusuna kurulan komplodan sorumlu olduğuna işaret etti.

Katılımcılar bildiride, Hamad Bin Halife, eşi Muza ve Hamad Bin Casim’e ait tüm saray ve tesisleri Suriye’de yaşanan olaylarda şehit düşenlerin yakınları ve çocuklarının yararına kamulaştırma çağrısında bulunarak Suriye’nin diz çökmeyeceğini, Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad’ın liderliğinde Arap ulusunun davalarını savunmaya devam edeceğini vurguladı.

Dış güçlerin yaratmaya çalıştığı fitneyi reddeden katılımcılar, Suriye’yi düşmanlardan ve işbirlikçilerinde koruyan orduya destek verdiklerini kaydetti.

Öte yandan oturma eyleminde şehitler adına yapılan konuşmada, şehitlerin Suriye’yi koruma rolü ve fedakârlıklarına değinilerek Suriye’ye karşı komplo kuranların Suriye’den kovulması ve mülk edinmesinin engellenmesi talep edildi.

SANA’ya demeç veren Doktor Süheyla Davut, Suriye’nin Arap davalarını savunmaya devam edeceğini belirtirken Mühendis Sevsen Ali, işbirlikçilerin maskelerini utanmadan düşürdüklerini ve son direniş kalesi Suriye’ye savaş açtıklarını, düşmanların taşeronu olmayı kabul edip Suriye halkının katledilmesine kışkırttıklarını beyan etti.

Ali, Suriye halkının vatan evlatlarını katledenler ve paralarını Suriye’ye karşı kullananlarla yaşamayı reddettiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı