Destek GösterileriGenel

Suriyeli gençler yaralı ordu ve güvenlik güçlerini ziyaret etti

Suriye gençlik etkinlikleri; vatan ve vatandaşların güvenlik-selametini, onur ve haysiyetini korumada bulundukları üstün fedakarlıklara takdir ve teşekkürün bir ifadesi olarak Şam’da bulunan askeri ve polis hastanelerini ziyaret ederek yaralı ordu ve güvenlik güçleri mensuplarına geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Kalkınma ve Reform Grubundan gençler SANA’ya yaptıkları açıklamalarda; terör grupları ve arkalarındaki güçlere karşı kahraman mücadelesinde Suriye Arap Ordusuna takdir ve teşekkürlerini ifade etmek için geldiklerini belirtirken, bunun onurlu ve haysiyetli her vatandaşın üstüne düşen bir sorumluluk olduğunu söylediler.

Gençler; ordu ve güvenlik güçleri mensuplarına manevi destekte bulunmak için geldiklerini, fakat yaralarına rağmen ordu ve güvenlik güçleri mensuplarında yüksek bir moral gördüklerine dikkat çekerek, vatan ı hedef alan terör eylemleri ve düşman planları karşısında her birinin bir asker olduklarını ifade ettiler.

Suriye Bizleri Birleştiren Vatandır Grubundan gençler; kahraman askerler ve güvenlik güçlerinin vatan ve vatandaşların selametini korumada hiç bir fedakarlığı esirgemediklerini ifade ederlerken, bu fedakarlığa takdir ve şükranı dile getirmenin ulusal bir sorumluluk ve duyarlılık olduğunu ifade ettiler.

Gençler; terör ve terör gruplarının gaddar eylemlerini kınayarak, bunların demokrasi, özgürlük yada insanlıkla ilgisi olmayan barbar ve vahşi eylemlerden ibaret olduklarını ifade ettiler. Bu bağlamda terör grupları ve arkalarındaki güçlerin yanında gerçekleri çarpıtan medyayı kınayan gençler; Suriye’nin onur verici milli ve ulusal tutumlarıyla güçlü bir kale olarak kalacağına inandıklarının altını çizdiler.

Halkın muhtelif kesimlerinden ulusal sloganlar altında gruplar oluşturan gençler; Suriye halkının tüm bileşenleriyle ordu ve yönetim ile kenetleştiğini ifade ederek güzelim vatanı savunmada yüksek iradeye sahip olduğunu ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu