Genel

Foto:Suriyeli gençlerden Rusya yönetimi ve halkına teşekkür ziyareti

Suriye Bizleri Birleştiren Vatandır Gençlik Grubundan bir heyet bugün Şam’da Rusya Büyükelçiliğini ziyaret ederek Rusya halkı ve yönetimine, maruz kaldığı kriz süresince uluslararası alanda Suriye’yi destekleyen tutumlarından dolayı teşekkürlerini sundu.

Suriye halkının maruz kaldığı komplo ve silahlı terör saldırıların nedeniyle yaşadığı sıkıntıları anlatan heyet üyeleri, bu zor koşullar altında Suriye’yi destekleyen tutumları nedeniyle Rusya halkı ve yönetimine teşekkürlerini sundular.

Öte yandan Şam’daki Rusya Büyükelçisi Müsteşarı Vladimir Celtov; Suriye ve Rusya arasında bulunan dostluk ilişkilerinin derinliğine işaret ederek Ülkesinin Suriye hükümeti ve vatansever muhalefet arasındaki diyalogu desteklediğini belirtti.

Rusya’nın Suriye’nin ulusal egemenliğine ve halkın tercihlerine saygı duyduğunu ifade eden Cetlov; Suriye ve Rusya’nın bölgedeki rollerinin, yerel, bölgesel ve uluslararası düzeydeki etkisinin önemini belirterek bu rollerin, kimi batılı devletler tarafından, başta Körfez ülkeleri olmak üzere bazı Arap devletleri aracılığıyla gasp edilmeye çalışıldığını dile getirdi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı