GenelSuriye DostlarıSuriye Düşmanları

Suriyeli muhalif örgüt Türkiye’nin teröristlerin geçişine müsaade etmesine tepki gösterdi

Ulusal Koordinasyon Kurulu, silahlı unsurların Türkiye’nin toprakları üzerinden Suriye’ye geçişine müsaade etmesine tepki gösterdi.

UPI’nin haberine göre Suriye’deki en geniş tabanlı sivil muhalefet örgütü olan Ulusal Koordinasyon Kurulu, önceki gün yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin yabancı savaşçıların kendi toprakları üzerinden Suriye’ye geçişine son vermesi için uluslararası toplumdan Türkiye’ye baskı yapmasını istedi.

Kurul “Dışarıdan gelen bu gruplar, başta Türkiye olmak üzere yabancı ajandaya sahiptir. Yabancı savaşçıları silahlandıran ve Suriye’nin egemenliğini çiğneyerek Suriye’ye geçişine imkan sağlayan Türkiye’dir. Bu, Suriye halkının, onur ve özgürlük devriminin yararına değildir” dedi.

Ulusal Koordinasyon Kurulu, Ahraru’ş-Şam, Ahrar el Umme ve Ahfad-ı Resul gibi silahlı örgütlerin Ras el-Ayn’daki sivillere ve Suriye rejiminin kontrolünden çıkan devlet kurumlarına saldırdığını, bölge halkını evlerini terk etmeye zorlayarak halkın malını mülkünü gasp ettiğini kaydetti.

Ulusal Koordinasyon Kurulu, ayrıca terör ve araçlarının Suriye’ye nakline kasıtlı olarak göz yuman Türkiye hükümetine baskı yapması için uluslararası topluma çağrıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı