Genel

Suriyeli Muhalifler sonunda itiraf etti: Askeri müdahale başarısız olur

Yurt dışındaki Suriye Ulusal Değişim Güçleri organizasyon kurulu başkanı bu ülkeye yönelik askeri müdahalenin yenilgiyle sonuçlandığını itiraf etti.
El-Vatan gazetesinin dün verdiği habere göre Yurt dışındaki Suriye Ulusal Değişim Güçleri organizasyon kurulu başkanı Heysem Manna, bazı kesimlerin, Suriye içindeki çatışmaları daha da şiddetlendirmek için yoğun çaba harcadıklarını belirterek, Suriye’de sistemin değiştirilmesi amacıyla askeri yöntemin yenilgiyle sonuçlandığını bildirdi.
Suriye halkının geniş ölçüde cumhurbaşkanı Beşar Esad’a destek verdiğini hatırlatan Heysem Mana, Suriye halkı açısından silahlı grupların vatan haini olduğunu bildirdi.
Yurt dışındaki Suriye Ulusal Değişim Güçleri organizasyon kurulu başkanı bazı batılı devletlerin, Suriye halkının çıkarlarını dikkate almaksızın sadece kendi ülkelerinin çıkarlarını gözettiklerini belirterek, Suriye halkının dostu olduklarını belirtip de Suriye’ye askeri müdahale yönünde çaba harcayan ülkelerin, gerçekte batının planlarının uygulayıcıları olduklarını söyledi.
Suriye’de geçici bir hükümet kurulması amacıyla İstanbul’da bir araya gelen “Suriyeli muhalifler koalisyonu oturumu geçtiğimiz Pazartesi günü her hangi bir sonuç elde edilmeksizin son bulmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı