Genel

Suriyeli muhalifler uluslar arası toplumdan Türkiye’ye baskı yapmasını istiyor

Suriye’de Demokrasi değişmesi için koordinasyon heyeti uluslar arası toplumdan Türkiye yetkililerine Suriye’ye terörist göndermekten kaçınmaları için baskı yapmasını istedi.

Muhabirimizin bildirdiğine göre Suriye’de Demokrasi değişimi için koordinasyon heyeti başkanı Hasan Abdulazim, dün ilk kez Suriye’deki silahlı grupların girişimlerini kınayarak bu grupların yabancılardan emir aldıklarını söyledi.

Hasan Abdulazim, ayrıca heyetin hükümet ile müzakere için hazır olduğunu bildirerek ateş kesin karşılıklı taraflardan ilan edilip krizden kurtulmak için mutabakata varılması için müzakerelerin uluslar arası ve bölgesel garantilerle yapılması gerektiğini vurguladı.

Suriye’de Demokrasi değişimi için koordinasyon heyeti 300 kişinin ölmesi ve yaralanmasıyla sonuçlanan Halep üniversitesine düzenlenen terör saldırısını kınayarak şiddet ve halkın hedef alınmasının doğru olmadığını bildirdi.

Öte yandan Suriye cumhurbaşkanı da Türkiye’nin Suriye savunmasız halkının katledilmesinden doğrudan rol oynadığını bildirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı