Genel

Suriyeli mültecilerin çadırında yangın: 1 çocuk hayatını kaybetti

Hatay’da Suriyelilerin kaldığı çadırda aydınlatma için kullanılan mumun devrilmesi sonucu çıkan yangında bir çocuk öldü, bir çocuk da yaralandı.

DHA’dan Ferhat Dervişoğlu’nun haberine göre Hatay’ın Reyhanlı İlçesi Bükülmez Köyü karşısında bulunan Suriyeli mültecilerin kaldığı çadırda aydınlatmada kullanılan mumun devrilmesi sonucu yangın çıktı. Yangında bir çocuk öldü, bir çocuk da yaralandı.

Olay, Reyhanlı İlçesi Bükülmez Köyü karşısında bulunan sınırın diğer tarafında Suriyelilerin kaldığı çadırda akşam saat 20.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre aydınlatmada kullanılan mumun devrilmesi sonucu naylon çadır tutuşup alev aldı. Alev topuna dönen çadırı gören anne ve baba uyuyan çocuklarını kurtarmak için alevlerin arasına daldı.

Suriyeli çocukların ailesi, 5 yaşındaki kızlarının cesedine ulaşırken, 2 yaşındaki oğullarını yaralı olarak alevlerin arasından çıkardı. İlk müdahalesi yapılan çocuk, Antakya Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi. Tedaviye alınan yaralı çocuğun hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı