Genel

Suriyeli terörist katıldığı katliam ve kundaklama eylemlerini anlattı

Terörist Eymen Muhammed Rebi, Halep kentinde işadamı Mahmut Ramazan’a suikast düzenleme ve Sukkari semtinde bomba yüklü araç patlatma dahil vatandaşlar ve mülklerine karşı bir dizi katliam ve kundaklama eylemleri gerçekleştiren bir terör grubuna katıldığını itiraf etti.

Terörist Rebi dün Suriye televizyonunun yayınladığı itiraflarında, geçen yıl Muhammed Sadık Ömeri, Abdo Mustafa Rebi ve Eymen Kürdiye ile birlikte tutuklanarak hapse girdiğini ve o dönemde çıkan af kararıyla serbest bırakıldıklarını söyledi.

Bir süre birbirleriyle bağlantı kurmadıklarına işaret eden terörist, “bir gün Ömeri beni aradı ve Halep’in Selahattin semtindeki uydu çanakları kurulumu yaptığı işyerine gelmemi istedi. Gittiğimde beni Ebu Steyf lakaplı Taha Mustafa Keltum adlı bir şahısla tanıştırdı. Benden Ebu Steyf’la gitmemi istedi. Aracına binip gittik. Bana bir tabanca verdi ve bizimle çalışacak şahıslar bulmamız gerektiğini söyledi” diye konuştu.

Terörist, kendisine kuzeni Abdo Mustafa Rebi’yi önerdiğini, kuzeninin de Ahmet Behlül adında bir şahsı tanıyan kuzeni Necip Taylun’u önerdiğini, Behlül’ün de Hani Bedeyvi’yi getirdiğini belirtti.

Terörist Rebi, Taha’nın kendilerinden Selahattin semtinde toplanmalarını istediğine işaret ederek Taha’nın Irak ve Lübnan’dan Kaide Örgütü elemanlarıyla görüştüğünü ve onlarla kendi yöntemleriyle çalışma sözü verdiğini bildirdiğine değinde.

“Taha bizden İslam devleti kurmak amacıyla kendisine emir olarak biat etmemizi istedi. Ona biat ettik” diyen terörist, gerçekleştirdikleri ilk eylemin Hamadani otobanında İmad Faris adlı bir vatandaşa ait Mercedes 280 marka bir aracı yakmak olduğunu dile getirdi.

Terörist, ardından kamu görevlisi olan bir vatandaşın Hamadani stadyumu yakınlarındaki küçük işyerini ve kamu çalışanı bir vatandaşa ait Seryan semtindeki bir işyerini bombaladıklarını bildirerek Cuma günü cemaatin namazdan çıkışı sırasında patlatmak ve güvenlik güçlerini itham etmek üzere Veys camisi yakınlarında bir çöp konteynırına el yapımı bomba yerleştirdiklerini kaydetti.

Bombanın bomba imha ekipleri tarafından etkisiz hale getirildiğine dikkat çeken terörist bununla birlikte eylemlerde kullanmak amacıyla Hamadani semtinde ordu plakası taşıyan Mercedes marka bir araba ve Toyota marka bir pikap çaldıklarnı ifade etti.

Terörist Rebi sözlerine şöyle devam etti, “Bir gün Taha’yı Kuzeyin Özgürleri grubu elemanları aradı. Kendisinden bombayla yükledikleri bir aracı Sukkari semtinde bulunan Ebu Ahmet Saab oto yıkama dükkanına nakletmesini istedi. Oto yıkama dükkanına naklettiğimiz aracı patlatmamız sonucu çok sayıda insan hayatını kaybetti ve yaralandı”.

Terörist, Hamadani semtinde Mazda marka bir araca el yapımı bomba yerleştirip patlattılarını ve görüntülerini çekip Abdo Mustafa Rebinin oluşturduğu Allahın Özgür Adamları web sayfasına yüklediklerini söyleyerek Rebi’nin sayfayı Ürdün’e gittikten sonra Halep’te düzenlenen eylemleri yayınlamak amacıyla oluşturduğuna dikkat çekti.

Terörist Rebi, Hani Bedeyvi’nin iki ay boyunca Mahmut Ramazan adlı işadamını takip ettiğini bildirerek Ahmet Behlül’ün kendisini arayıp yeni Halep bölgesindeki Reca Hastanesinin yakınlarına gelmesini istediğini ifade etti.

Terörist, “işadamı Ramazan’ın bölgeye geleceğini öğrenmiştik. Ramazan’ı saat 08.00’a kadar bekledik. Ramazan biz farketmeden evine çıkmış. Bölgede bulunduğumuz sırada Bedeyvi’ye gelen bir telefonda Ramazan’ın evine ulaştığı ve bir saat sonra evinden ayrılacağı bildirildi. Bu arada Ebu Ammara taburundan yardım istedik. Bize beyaz Forte marka bir araçla üç şahıs gönderdiler. Bizde Peugeot marka bir araç kullanıyorduk” diye konuştu.

Ramazan’ın evinden çıkmasını beklediklerini ve onu tanıyan Bedeyvi’nin üzerine ateş açtığını fakat isabet alamadığını söyleyen terörist bunun üzerine tümünün işadamının üzerine ateş ederek katlettiklerini bildirdi.

Terörist Rebi, Ramazan’ın katledilmesi ardından kardeşi Ahmet Ramazan’ın Cezire televizyonunda güvenlik güçlerini abisinin öldürülmesiyle itham ettiğine değindi.

Kısa bir süre sonra Ferdus semtinde ikamet eden ve devletle çalışan bir vatandaşı katletme planı yaptıklarını bildirerek Sinan adlı şahsı Ferdus semtinde aracının önünü kesip aracıyla birlikte Cisrülhac yoluna götürüp katletiklerini ve aracıyla birlikte oraya bıraktıklarını ifade etti.

Terörist, ardından Han el-Asal köyüne açılan Ramus yoluna yöneldiklerine ve burada ordunun kurduğu bariyere takıldıklarına değinerek bariyerdeki askerlerin kendilerini durdurmaya çalıştığına işaret etti.

Bariyerdeki askerlerle çatışmaya girdiklerini belirten terörist araçta bulunan terörist Yusuf Bekkur’un öldürüldüğünü, kendisinin tutuklandığını, diğer iki kişinin ise kaçtığını bildirdi.

2 Yorum

  1. Hamit Ne kesiyorsun pardon? bana bak israil bozmasi kafa kesmeye merakliysan sende suriyeye git Suriyenin aslan ordusu sana kesmeyi ogretsinler.. hatta tek bir taraftan tuvalet ihtiyacinin giderilmeiyeceginide ogrenirsin.. insandan suzgec olunuyor onuda gorursun bunu gormek istiyorsan.. bende siyonistim demen yeterli.. gerek turkiyede gerek siyoniste kan kusturan suriyenin ASLAN ordusu sana ogretir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı