Genel

Suriyeli teröristlerin korkulu rüyası 4 yaşındaki çocuğun başına 5 milyon lira ödül koyuldu!

Şam’da düzenlenen sokak mitinglerinde Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad’ı destekleyerek “Ben küçük Esad’ım” diyen 4 yaşındaki Rayan Al Shami çetelerin hedefinde. Silahlı gruplar, mitinglerde Suriye’nin ulusal marşını okumasıyla ve Beşar Esad lehine sloganlar atmasıyla kitleleri çoşturan Rayan’ın öldürülmesi için kampanya başlattı. Küçük çocuğu öldürene 5 milyon Suriye lirası (78 bin dolar) ödül vaad edildi. Rayan’ın halk içinde günden güne sempati toplamasının çeteleri rahatsız ettiği belirtildi. Muhalif olduklarını iddia eden çeteler Rayan’ı bulabilmek için sosyal paylaşım sitesi ‘facebook’ta grup kurdu.

İKİ KARDEŞİ ÖLDÜRÜLDÜ

Teröristler yaklaşık 2 hafta önce küçük çocuğun yaşadığı evi basarak 17 ve 19 yaşlarında iki kardeşini öldürdü, bir kardeşini ise bacağından yaraladı. Rayan’ın baskın sırasında anne ve babasıyla birlikte evde olmadığı belirtildi.

Al Shaim ailesinin iki çocuğunun cenaze törenine yüzlerce Suriyeli katılarak terörü lanetledi.

Tören sırasında Suriye televizyonuna konuşan ailenin bir diğer küçük oğlunun ise gözyaşları içinde “Kardeşlerim öldü ama ben korkmuyorum” dediği öğrenildi. Çocukları için endişe duyan ailenin Rayan’ı köşe bucak sakladığı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı