GenelSuriye Dostları

Suriyeli yetkili İmam Ali Hamaney’in tutumlarına övgü yağdırdı

Suriye parlamentosu eski temsilcisi Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in Suriye ile ilgili tutumunu övdü.

Suriye parlamentosu eski temsilcisi Halid Necati verdiği demeçte, Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in Türkiye başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinde batının komplolarına karşı Suriye’ye verdiği destek sözlerini övdü.

Halid Necati Tahran’ın Suriye’deki reformlara desteğine temasla bölgede önemli bir güç sayılan İran’ın terörizme karşı Suriye halkı, hükümeti ve Şam’ın reformlara destek vermesinin, bölgede Suriye’ye karşı düşmanca tutum sergileyen ülkelere bir mesaj niteliğinde olduğunu söyledi.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney (Perşembe) akşam İran’ın kuzey doğu kentlerinden kutsal Meşhed’de Türkiye başbakanı ve beraberindeki heyeti kabulünde, Amerika tarafından Suriye ile ilgili her türlü öneriye karşı olduğunu belirterek, Siyonist rejime karşı direniş cephesinde yer aldığı için Suriye’ye destek verileceğini ve bu ülkenin içişlerine her türlü dış müdahaleye karşı olduğunu vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı