Genel

Suriyeli yetkili: Suriye Ordusu her an Rakka’ya girebilir

Rakka eyaletindeki Baas Partisi kolu sekreteri bu eyalet halkının sabırsızlıkla Suriye ordusunun bölgeye girmesini bu vesile ile Türkiye’ynin saldırılarına karşılık verilmesini bekliyorlar.

El Alem’in bildirdiği habere göre Rakka Eyaleti Baas Rejimi kolu sekreteri Abdullah El Hadi Suriye ordusu birliklerinin Rakka’ya girdiklerini duyurdu.

Suriye’nin El Vatan gazetesine konuşan El Hadi ordunun halihazırda Ayn İsa bölgesinde konuşlandığını ve bu girişimin Türkiye’nin bölgeye yönelik saldırılarını uzaklaştırmak için zemin hazırlayacağını ve bir süre sonra Türkiye’nin işgalciliğine son verilmesi için hazırlık aşaması olduğunu söyledi.

El Hadi, Suriye ordusu güçlerinin El Tabaka havalimanına yerleşmesi ile Rakka’nın devlet güçleri tarafından kuşatılmasına değinerek Rakka’da birçok insanın sokaklara indiğini ve Suriye ordusunu destekleyici sloganlar attığını duyurdu.

Bu Suriyeli yetkili Rakka ahalisinin büyük bir bölümünün Suriye ordusunun bölgeye giriş yapmasına olumlu baktığına vurgu yaparak şöyle dedi: “Şimdiye dek bu birlikler Rakka’ya girmemişler. Ancak girmeye hazırlık yapıyorlar. Bu her an yaşanabilir. ”

El Hadi Suriye hükümetinin Kürt militanlar ile yaptığı anlaşmaların önemine işaretle Suriye ordusunun Türkiye sınırlarına yerleşmesi hususunda şöyle dedi: “Tel Abyad şehrinin Türkiye hükümeti tarafından işgali geçicidir. Çünkü Suriye ordusu tüm toprak parçalarının kurtarılmasına kararlıdır. ”

El Hadi Türkiye güçlerinin Suriye’den çekilmemesi durumunda Suriye ordusu ile çatışma ihtimalleri olduğuna değinerek Rakka şehrine Türkiye saldırıları sonucunda zararlarına işaretle Suriye hükümetinin Rakka eyaletine girer girmez okulları yeniden yapmasını öncelik olarak belirlemesi gerektiğinin de altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı