GenelSuriye Dostları

Suriyeli yetkililer İran’ın Şam büyükelçiliğini ziyaret edip başsağlığı dilediler

Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad’ın direktifleri doğrultusunda Cumhurbaşkanlığı İşlerinden Sorumlu Bakan Azzam Mansur bugün İran’ın Şam Büyükelçiliğini ziyaret etti.

Mansur ziyaretinde; bir süre önce Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta İran Büyükelçiliğini hedef alan çirkef bombalı terör eyleminde İranlı Kültür Ataşesi İbrahim el Ensari’nin şehit düşmesinden dolayı el Esad’ın taziyelerini takdim etti.

Bakan Azzam Büyükelçilikteki taziye defterine yazdığı başsağlığı mesajında; el Esad ve Suriye halkı adına İran halkı ve hükümetine ilaveten şehidin ailesine taziye dileklerinde bulundu.

Bakanlar Konseyi de Taziyelerini Sundu

Diğer yandan Başbakan Vail el Halaki’nin direktifleri üzerine Bakanlar Konseyini temsilen Elektrik Bakanı İmad Hamis, Petrol ve Madeni Servetler Bakanı Süleyman Abbas ve Bakanlar Konseyi Genel Sekreteri Teysir el Zoubi İran’ın Şam Büyüeklçiliğini ziyaret etti.

Heyet Beyrut’ta İran Büyükelçiliğini hedef alan bombalı terör eylemi nedeniyle Suriye hükümeti adına kurbanların ailelerine, İran halkı ve hükümetine başsağlığı dileklerinde bulundu.

Bu arada 19 Kasım’da Beyrut’taki İran Büyükelçiliği bombalı bir terör eyleminde hedef alınmış, patlamada aralarında Kültür Ataşesi el Ensar’inin de bulunduğu 23 kişi şehit düşmüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı