Suriye Düşmanları

Suriye’li yetkililer: Suriye’de istikrarın sağlanması Amerika ve Türkiye işgalciliğinin sonlanmasına bağlıdır

Bazı Suriye’li yetkililer bu ülkede istikrarın sağlanmasının Amerika ve Türkiye işgalciliğinin sonlanmasına bağlı olduğunu duyurdu.

Suriye’nin resmi Sana haber ajansının bildirdiğine göre Şam’da bazı Suriye’li ve Rus yetkililerin düzenlediği ortak basın toplantısında işgalci güçlerin Suriye’deki varlığının doğurduğu sorunlar ele alındı.

Söz konusu basın toplantısında konuşan Suriye çevre bakanı Hüseyin Mahluf, Amerika’nın terörizm hamisi bir ülke olarak Suriye’ye yaptırım uygulaması, özellikle koronavirüs pandemisinin söz konusu olduğu bir dönemde Suriye’de istikrarın sağlanmasını engellediğini kaydetti.

Öte yandan Suriye dışişleri bakan yardımcısı İymen Susan yaptığı açıklamada, Şam yönetiminin müttefikleriyle birlikte sahada teröristlere indirdiği ağır darbeler ve elde ettiği kazanımların ardından Suriye ordusunun teröristlerin kökünün kazınması ve bu ülke topraklarında yasa dışı varlığını sürdüren Amerika’lı ve Türk askerlerin ihraç edilinceye kadar operasyonlarının devam edeceğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu