Genel

Suriyeliler düşman projelerin uygulanmasına izin vermeyecek

Enformasyon Bakanı Omran el-Zoubi; Suriyelilerin vatan topraklarında düşman projelerin uygulanmasına izin vermeyeceklerine işaret ederek Suriye’yi her araçla korumanın herkesin sorumluluğu olduğunu belirtti.

El-İhbariye televizyonun, Deyrezzour’da görevini yaptığı sırada silahlı terör grupları tarafından hedef alınması sonucu şehit düşen, muhabiri Muhammed el-Aşrem için düzenlenen anma töreninde bir konuşma yapan Zoubi; Suriye’yi bütün Suriye halkının savunduğuna işaret etti.

Bütün Suriyelilerin vatanı koruma kararında bir araya geldiklerini vurgulayan Zoubi; Suriye’ye kurulan komplo projelerinin, Suriye yönetiminin ulusal ve vatansever niteliklerini ortadan kaldırmayı hedeflediğini dile getirerek batılı devletlerin Suriye yönetiminin slogan ve demagojiyle yıkılamayacağını anlaması sonucu silahlı terör gruplarını silahlandırdığını ve finans ettiğini kaydetti.

Başta basın şehitlerinin ve silahlı kuvvetlerimiz olmak üzere bütün Suriyelilerin, kahramanlık ve fedakarlıklarının heder olamayacağını vurgulayan Enformasyon Bakanı; bu süreçte sergilenen her gram fedakarlığın zafere doğru atılan bir adım teşkil ettiğini belirtti.

Doha Koalisyonunu, kapsamlı ulusal diyalogu reddetmek amacıyla oluşturulan bir çete olarak nitelendiren Zoubi; üyeleri Arap ve yabancı ülkelerin başkentlerinde yaşayan Doha Koalisyonunun Suriye’de süren şiddet ve katliamlardan sorumlu olduğunu sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı