Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’nin Baba Amr bölgesinde Avrupalı bir komutanın cesedi bulundu

Suriye güvenlik güçlerinin silahlı gruplardan temizlediği Humus’un Baba Amr bölgesinde Avrupalı bir komutana ait bir ceset ele geçirdiği açıklandı.

Suriye’de yayımlanan el-Vatan gazetesi, Humus’un Baba Amr bölgesinde bulunan ve İspanyol gazeteci Javier Spinoza’ya ait olduğu iddia edilen cesedin silahlı gruplara komuta etmek üzere bölgede bulunan bir Avrupalı askere ait olduğunu bildirdi.

İspanyol gazeteci Spinoza’nın ölmediğinin ve halen Lübnan’da bulunduğunun ortaya çıktığını belirten el-Vatan gazetesi, daha önce Javier Spinoza’ya ait olduğu sanılan cesedin üzerinde Sipinoza adına düzenlenmiş pasaport ve kimlik kartı bulunduğunu yazdı.

İspanyol gazeteci Spinoza’nın Baba Amr bölgesinde pasaportunu ve kimlik kartlarını kaybettiğini açıkladığını belirten el-Vatan gazetesi, Suriye güvenlik yetkililerinden naklen bulunan cesedin baba Amr bölgesindeki silahlı gruplara komuta eden bir Avrupalı komutana ait olduğunu ve yaralandıktan sonra diğer gazetecilerle birlikte bölgeden çıkabilmek için İspanyol gazetecinin pasaportunu aldığını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu