Genel

Suriye’nin batısında bazı İHA’lar vuruldu

Suriye ordusu hava savunma sistemi, ülkenin batısındaki Lazkiye kentinde bir dizi İHA’nın imha edildiğini açıkladı.

İRNA’ya göre, Suriye hava sahasının kuzeydoğudaki Lazkiye banliyösünde, Rus ordusunun Pazar günü “Hamimim” üssünün yakınında üç İHA tahrip edildi.
Bu, Rusya’nın Suriye’deki “Hamimim” askeri üssünün teröristler tarafından saldırıya uğradığı ilk kez değil.
“Lazkiye” vilayetinin dağlık bölgelerinde yaşayan teröristler Hamimim üssünü defalarca hedef aldılar.

Bu arada ordu birliklerinin Hama kırsalının kuzeyi ve İdlib kırsalının güneyinde gerginliği azaltma anlaşmasını sürekli olarak ihlal edip civarda bulunan askeri mevkilerin yanı sıra belde ve köylere saldırılarını sürekli olarak tekrarlayan kiralık teröristlerin toplanma yerleri ve siperli karargahlarını muhtevalarıyla imha ettiler.

Askeri bir kaynak SANA’ya açıklamalarında; topçu birliklerinin İdlib ilinin güneydoğu kırsalı Temania Beldesi ekseninde Nusra Cephesi ve çatısı altındaki diğer terör örgütlerin siper, karargah, toplanma yerleri ve hareketlenmelerini yoğun top ateşine tuttuklarını belirtti. Kaynak yerleşim alanları ve askeri mevkilere sürekli olarak saldırmaya çalışan kiralık teröristleri beşeri ve ekipman açısından ciddi kayıplara uğrattıklarını aktardı.

Hama kırsalının kuzeyinde ise askeri kaynak ordu birliklerimizin Hasraya Beldesi ekseninden saldırmaya çalışan teröristlere karşı uygun silahlarla karşılık koyup saldırganların saflarında ağır kayıplara yol açtıklarını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu