GenelSuriye Düşmanları

Suriye’nin Belçika ve Fransa büyükelçiliklerine saldırı düzenlendi

İstanbul meclisinden sabotajcı bir grup dün akşam Suriye Arap Cumhuriyetinin Belçika’nın başkenti Brüksel’deki büyükelçilik binasına saldırdı.

Büyükelçilik yayınladığı bildiride, demir parçaları, bıçak, tırmık ve benzeri aletlerle saldıran sabotajcıların, kapı ve pencere camlarını kırmaları ardından içeriye geçtiklerini, elçilikteki eşyaların büyük çoğunluğunu yağmaladığını ve büyük maddi hasarlara neden olduklarını söyledi.

Bu arada Suriye’nin Brüksel’deki büyükelçilik binası 48 saat içinde ikinci kez saldırıya maruz kalırken, ilk saldırıda sabotajcılar binanın içine geçmede başarısız kalmışlardı.

Fransa’nın başkenti Paris’teki Suriye Büyükelçilik Binası da yine sabotaj eylemi girişiminde bulunuldu.
Büyükelçilik yayınladığı bir bildiride demir çubuklar ve benzeri gereçlerin yanı sıra hoparlörler taşıyan 300’e yakın kişinin elçilik binasını basmaya çalıştıklarını fakat başarılı olamadıklarını ifade etti.

Elçilik bildirisinde; Fransız güvenlik ve asayiş güçlerinin binayı güvenlik çemberine aldıklarını, oraya giden yolları kestiklerini ve saldırganları dağıttıklarını söyledi.

Bu arada saldırganlardan bir grup sabah saatlerinde elçilik binası önünde toplanmış ve şiddet tehditleri savurması üzerine Fransız güçleri onları dağıtmışlardı.

Suriye’nin Paris’teki büyükelçilik binası geçen bir kaç ay içinde onlarca kez saldırı girişimlerine maruz kalmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı