Genel

Suriye’nin Berze bostanlarında bir çok terörist ve silah yakalandı

Suriye güvenlik birimleri bugün öğleden sonra Şam’ın Berze bölgesindeki bostanlarda silahlı bir terör grubuyla çatışmaya girdi.

SANAya konuşan resmi bir kaynak; çatışmada bir çok teröristin tutuklandığını belirterek, beton bir tünel içinde saklanmış muhtelif türlerde silah ve cephanenin ele geçirildiğini söyledi.

Ele geçirilen silahlar arasında keskin nişancı silahları, el bombaları, kalaşnikoflar, pompalı tüfekler ve muhtelif türlerde cephanenin bulunduğunu açıklayan kaynak; patlayıcı madde, gelişmiş iletişim cihazları, tıbbi malzemeler ve askeri üniformaların da yakalandığını ekledi.

Güvenlik birimleri bugün İdlib iline bağlı Muarra Hanşeyhun bölgesinde silahlı bir terör grubuyla sıcak temasa girdi.

Meydana gelen çatışmada güvenlik birimlerinden Yüzbaşı Surur Aslan Nikola şehit düşerken, terör grubundan iki terörist etkisiz hale getirildi.

Silahlı bir terör grubu bugün Hama Kırsalında düşen Şezar beldesi yakınlarında sivil vatandaşları taşıyan bir minibüse RPG roketleriyle saldırdı.

Resmi bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada teröristlerin minibüsü iki RPG roketiyle vurduklarını ve birinin isabet ettiğini belirterek, hain saldırı sonucunda minibüste bulunan 6 sivil yolcunun derhal olay yerinde şehit düştüklerini söyledi.

Kaynak; yaralanan 6 sivil yolcunun ise Hama ve Mharde hastanelerine kaldırıldıklarını ekledi.

Dera ilinde ise motosiklet üzerinde taşıdıkları bombanın patlaması sonucunda Muhammed Ahmet Bedevi ve Vesim Ebu Zayed adlı iki terörist canlarından oldular.

Dera kırsalında düşen Sura Nahiyesinde de masum insanları hedef almak için yerleştirmeye çalıştıkları bombanın ellerinde patlaması sonucunda 3 terörist öldü.

Teröristlerin Saklandıkları Yere Baskın Operasyonu

Öte yandan güvenlik birimleri soruşturma ve takip sonucunda elde ettikleri bilgiler üzerine Hama Kentinin Menah Semtinde teröristlerin saklandıkları bir yere baskın operasyonu düzenledi.

Operasyonda teröristlerin havzalarında bulunan silahlar ve büyük miktarlarda cephaneye ilaveten bulundukları çirkef eylemleri orduya yüklemek için kullandıkları bir çok askeri üniforma ve askeri çantalar ele geçirildi.

SANA’ya konuşan Hamalı bir kaynak; bir çok suçtan aranan teröristlerin yakalandıkları mekanda gerekli tüm tıbbi cihazlarla donatılmış bir saha hastanesi bulunduğunu aktardı.

Diğer yandan silahlı bir terör grubu; Hama kırsalında düşen Ğab bölgesindeki Horin ve Şatha köylerine minibüsle gittikleri sırada Halep Polis Akademisinde eğitim gören 11 öğrenciyi kaçırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı