Genel

Suriye’nin Dera halkı bölgelerinde teröristleri barındırmayacaklarını açıkladı

Suriye’nin Dera ilinde yerel yetkililer bugün Lüca bölgesindeki bir çok köyden gelen ve yerel halkın önde gelenlerinden oluşan bir heyetle bir araya geldiler.

Görüşmede Lüca bölgesinde güven-istikrarın pekiştirilmesinin yanında teröristlerin asayiş güçleri ve sivil vatandaşlara saldırılarında bölgeyi hareket noktası olarak kullanmalarına izin vermeme konuları masaya yatırıldı.

Toplam 12 köyden gelen sosyal temsilciler, silahlı terör gruplarının yaşadıkları köylere girmesine ve bu köylerde barınmasına izin vermeyecekleri ahdinde bulunarak yaşadıkları bölgelerde güvenlik ve istikrara verdikleri önemi dile getirdiler.

Silahlı terör gruplarına yardımcı olan herkese karşı sert bir tutum takındıklarını belirten Sosyal temsilciler heyeti; terör gruplarına silah ve lojistik yardım sağlayanların kendilerini Suriye halkının düşmanları safına koymayı kabul etmiş olduklarını beyan etti.

Sosyal temsilciler heyeti Dera kırsalındaki; el-Mura, el-Tas, Byudan, Fakre, el-Nukub, Havş Şrayt, Recm Duhan, el-Cerdunye, Muzerare, Merd Cevla, Burak ve el-Kasr köylerinden temsilcileri kapsıyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı