Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’nin Der’a ve Halep bölgesinde,teröristlerle çıkan çatışmada 7 kişi şehid oldu.Teröristlerden ise,en az 3 kişi öldürüldü.

Teröristler bugün Dera kırsalında düşen Doğu Mleyha yolu üzerinde yol kenarına yerleştirdikleri bir bombayla asayiş güçlerine yemek taşıyan bir aracı hedef aldılar.

Dera İl Emniyet Müdürlüğünden SANA’ya konuşan bir kaynak; teröristlerin, asayiş güçlerine yemek taşıyan arabanın geçişi sırasında yol kenarına ektikleri bombayı patlattıklarını söyledi.

Kaynak; hain terör saldırısında Binbaşı Abdullah Salih ve altı elemanın şehit düştüklerini ifade ederek, arabaya refakat eden başka elemanların da yaralandıklarını ekledi.

Saldırgan Teröristlerden Üçü Öldü

Öte yandan silahlı bir terör grubu Halep Kentinin Leyrmon Bulvarında asayiş güçlerine silahlı saldırıda bulundu.

SANA’ya açıklama yapan Halepli bir kaynak; teröristlerin hain saldırısında asayiş güçlerinden bir elemanın şehit düştüğünü, 9 elemanın da yaralandığını söyledi.

Bunun üzerine güvenlik birimlerinin teröristlerle çatışmaya girdiğini ve 3 teröristi etkisiz hale getirdiğini ifade eden kaynak; çatışma sırasında teröristlerin kullandıkları aracın infilak ettiğini, bunun da araçta patlayıcının bulunduğuna kanıt teşkil ettiğini ekledi.

Sebze Hali Yakınlarında Bomba Patladı

Halepli kaynak; teröristlerin sebze hali yakınlarında yerleştirdikleri bir bombanın infilak ettiğini ve bunun sonucunda sivil vatandaşlardan 3 kişinin yaralandığını söyledi.

Aynı kaynak patlamada; olay yerinden geçen arabalarda maddi hasarların olduğunu ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı