Genel

Suriye’nin Deyrezzor bölgesinde doğalgaz boru hattına yeni bir sabotaj düzenlendi

Suriye’de eli kanlı teröristler dün erken saatlerde Deyrezzor kırsalında Fırat Petrol Şirketine ait Ömer Platformundan Homs iline doğalgaz taşıyan boru hattını hedef aldılar.

Petrol Bakanlığında yetkili bir kaynak; Deyrezzor kırsalında düşen Zebari ile Salo köyleri arasında gerçekleştirilen eylemde alev almadan yaklaşık olarak 400 metre küp doğalgazın sızarak ziyan olduğunu ifade etti.

Şirketin boru hattını derhal durdurduğunu belirten kaynak; onarım çalışmalarının bir kaç gün içinde bitmesiyle hattın yeniden hizmete gireceğini söyledi.

Elektrik Bakanlığında bir kaynak ise benzer bir açıklamada; sabotaj eyleminin doğalgazla çalışan elektrik santralinde hizmette bulunan iki ünitenin durmasına yol açtığını belirtti.

Bu arda çocuk, kadın yad Ayaşlı demeden masum insanları kaçıran ve öldüren, kamu ve özel mülkleri sabote eden, ulusal deneyim ve performansları hedef alan, ulusal ekonomiyi baltalamaya çalışan terör grupları ir çok kez petrol ve doğalgaz boru hatlarını farklı bölgelerde havaya uçurmuşlardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı