Genel

Suriye’nin Duma kenti ve civarında teröristlere karşı operasyonlar sürüyor

Suriye güvenlik birimleri Şam kırsalına tabi Duma kenti ve civarında vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden silahlı teröristlere karşı operasyonlarını sürdürdü.

Yetkili bir kaynak bölgede terör yuvalarına karşı düzenlenen operasyonlarda güvenlik birimleri ile teslim ol çağrısına ateşle karşılık veren teröristler arasında yaşanan çatışmalarda onlarca terörist etkisiz hale getirilerek oldukça çok sayıda terörist yaralı ve sağ olarak yakalandı.

Kaynak; çatışmalarda teröristlere ait ana merkezler, telekomünikasyon birimleri ve makineli silahlarla donatılmış araçların tahrip edildiğini belirtti.

Operasyonlarda teröristlerin kullandıkları işkence ve hapis evlerinin bulunduğuna dikkat çeken kaynak; teröristlerin bu gizli yerlerde tuttukları masum vatandaşlara vahşet dolu işkence uyguladıklarını, katlettiklerini ve cesetlerini tenkil ettiklerini söyledi.

Kaynak ayrıca saha hastanelerinin bulunduğunu ifade ederek bu hastanelerde teröristlerin hastane ve sağlık merkezlerine bulundukları gasp eylemleri sırasında çaldıkları tıbbi cihazların bulunduğunu ekledi.

Bu arada yetkili kaynak etkisiz hale getirilen teröristler arasında bir çok ele başının bulunduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı