Suriye Düşmanları

Suriye’nin düşmanlarının platformu daha fazla katliam planlamaktadır

Suriye yönetimi, İstanbul’da düzenlenen Suriye Halkının Dostları Grubu Toplantısı’nı sert tepki gösterdi.

Suriye yönetiminin yayın organında yer alan baş yazıda konferans, “daha fazla Suriyelinin öldürülmesinin yollarını aramaya, toplumu ve devleti sabote etmeye ve Suriye’yi zayıflatma genel amacına doğru hareket etmeye yönelik bölgesel ve uluslararası bir komplonun parçası” olarak nitelendirildi.

Gazete toplantıyı “Suriye’nin düşmanlarının platformu” sözleriyle tanımlarken, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Suud El Faysal’a da sert eleştiriler yöneltildi.

Gazete, geçtiğimiz günlerde, Suriye’de muhalefetin silahlandırılmasının bir görev olduğunu söyleyen Faysal’ı, “Ülkeyi kan gölüne çevirmek için teröristleri teşvik ettiğini açıkladı.

Gazete, “Sadece ABD’nin gözünden bakanlar bu toplantının Suriye halkının dostlarının toplantısı olduğuna inanır” ifadesini kullandı.

İstanbul’daki toplantının başlamasının ardından salondan görüntüler geçen Suriye devlet televizyonu da Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını eleştirdi.

Haberde, “Erdoğan Suriye halkının çıkarlarından bahsediyor ve ülkemizde suç işleyen teröristlere ev sahipliği yaptığını unutuyor” denildi.

Toplantıyı “Suriye’yi güçsüzleştirmeye çalışan ve Washington, Paris, Londra ve Tel Aviv ile işbirliği yapan bir ülke haline getirmeye çalışan uluslararası bir girişim” olarak nitelendiren kanal, Katar Başbakanı Şeh Hamad bin Yassem’i de teröristlere silah ve para verdiğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu