Genel

Suriye’nin düşmanlarla mücadele açısından durumu geçmişe göre daha iyidir

Suriye cumhurbaşkanı Beşşar Esad, Suriye’de savunmasız masum insanların öldürülmesinde Türkiye’nin direkt rolünün olduğunu söyledi.

Suriye cumhurbaşkanı, İran’ın Nesim haber ajansına verdiği demeçte, Türkiye’nin Suriye’de cinayetlerdeki direkt rolüne temas ederek, Suriye yönetiminin, Türkiye ve Suriye arasında 90 yıla yakın bir süredir devam eden gerginliklere temasla, Türkiye’de bazı bilinçsiz siyasetçilerin ve yöneticilerin iki ülke arasında geçmişteki durumu geri getirmeye dayalı amaçlarının gerçekleşmesine izin vermeyeceğini hatırlatarak, “Zira, Suriye, Türkiye ile ilişkilerine önem veriyor” dedi.

Esad, son birkaç haftada Suriye’de savaşın son bulacağına dair iddiaları mantık dışı olarak nitelerken, bölge ve dünyanın Suriye aleyhinde savaşı sürdürdüğünü söyledi ve “Her halükarda Suriye’nin sözkonusu düşmanlara karşı mücadele açısından durumu geçmişe göre daha iyidir” dedi.

Suriye cumhurbaşkanı, teröristler aleyhinde operasyonların süreceğini de belirterek, bu konuda hiçbir ülkeye yeşil ışık vermediklerini zira Suriye ordusu ve devletinin, Suriye’nin milli hakimiyeti ve toprak bütünlüğü için mücadele verdiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı