Genel

Suriye’nin Hacar el-Esved bölgesi terörün etkilerini üstünden attı

Suriye’nin Şam kırsalında bulunan ve geçtiğimiz günlerde silahlı terör gruplarının gasp, kaçırma, işkence, katletme ve bozgunculuk faaliyetleri nedeniyle kötü günler yaşayan Hacar el-Esved caddeleri o günlerin tozlarını üzerinden silkeleyerek normal günlük yaşamına geri döndü.

Silahlı terör gruplarının yarattığı tahribat nedeniyle aksayan hizmet ve çalışmalar ordu birlikleri, asayiş güçleri ve güvenlik birimlerinin bölge sakinlerinin yardım nidalarına karşılık vererek silahlı terör gruplarını bölgeden temizlemesinin ardından büyük oranda normale dönerken günlük yaşam da normal seyrine girmeye başladı.

Şam Çevre Kent valiliği Hacar el-Esved semtinde bütün hizmet ve çalışmaların belirlenen süre içerisinde tamamlanması için bütün gücüyle çalışmaları sürdürürken bir yandan da silahlı terör grupları tarafından silah zoruyla evlerinden göç ettirilen vatandaşlar da topraklarına ve evlerine yeniden kavuşmanın sevincini yaşıyorlar.

Elektrik Bakanlığı yaptığı açıklamada Hacar el-Esved semtinde elektrik şebekesinin onarımının %80 oranında tamamlandığını belirterek onarım çalışmalarının hızını kesmeden kesintisiz bir şekilde devam ettiğini dile getirdi.

Bölge sakinlerinden ve esnaflarından Yahya; diyarın koruyucularının görevlerini sevgi ve saygıyla yerine getirdiğini ifade ederek onların sayesinde şu anda semtte normal bir yaşam sürdüğünü vurguladı.

Ayrıca semt sakinlerinden yaşanan olaylarla ilgili duygu ve düşüncelerini anlatan birçok kişi cümlelerine kendilerini silahlı terör gruplarının gazabından kurtaran ordu birlikleri, asayiş güçleri ve güvenlik birimlerine teşekkür ve minnettarlıklarını ifade ederek başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu