GenelSuriye Düşmanları

Suriye’nin Halep kentinde köşeye sıkışan teröristler Batı’yı yardıma çağırdı

Suriye’deki teröristlerin elebaşısı, batılı ülkeleri bu ülke üzerine uçuşa yasak bölge oluşturmaları için yardıma çağırarak Şam’ın kimyasal silah kullanabileceğini iddia etti.

Suriye Halep kentinin, bu ülke Ordusuyla binlerce terörist arasında çıkan çatışmaların 9. Gününde terör unsurlarının geri çekilmelerine şahit olduğu mevcut şartlarda Suriye Ordusu kaçak Albayı ve Özgür Suriye Ordusu örgütünün Halep’teki elebaşı Abdülcebbar El Akidi, batılı ülkeleri yardıma çağırdı.

El Akidi Fransa haber ajansına verdiği röportajda “Ben buradan batılılara sesleniyorum: Bizim tampon bölgeye ihtiyacımız yok… Bize uçuşa yasak bölge lazım” dedi.

Bu arada El Meyadin kanalı muhabiri Ogarit Dendeş de Halep’le ilgili bir haberinde, Suriye Ordusunun önemli olan Selaheddin ve Hamadani bölgelerine hakim olduğunu ve teröristlerin çatışmalarda ağır ve hatta zırh delici silahlar kullanmalarına rağmen bölge üzerindeki kontrollerini kaybedip geri çekilmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Terör elebaşı El Akidi Fransa haber ajansına verdiği röportajda ayrıca, silahlı unsurların Halep’in bütün bölgelerine hakim oldukları, fakat Suriye Ordusunun temizleme operasyonu olduğu için kuşatmasını yoğunlaştırdığını ve bu doğrultuda kimyasal silah kullanabileceğini iddia etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu