Genel

Suriye’nin Homs ilinde bir çok terörist silahıyla birlikte teslim oldu

Suriye’nin Homs ilinde bir çok terörist bugün havzalarındaki silahlarla birlikte güvenlik birimlerine teslim olurken, Homs ahalisinden iki baba oğullarını silahlarıyla birlikte elleriyle teslim ettiler.

Homs iline bağlı Telkelah bölgesinden Şuayb el-Hasan adlı vatandaş Suriye uydu kanalına yaptığı açıklamada; masum silah taşıyan oğlunun yanlış yolda yürüdüğünü görmesiyle onu ve silahını kendi elleriyle devlete teslim ettiğini ifade etti.

Şuayb, teslim ettiği oğlunun ilan edilen genel af kararından faydalanması temennilerinde bulunurken, silah taşıyan tüm kişilerin babalarını oğullarını teslim etmeye ve Suriye’nin içinde hür vatandaşlar olarak evlerine dönmeye yardımcı olmalarına çağırdı.

Havzalarındaki silahlarla birlikte güvenlik güçlerine teslim olan silahlı kişilerden Edip el-Hasan, Tahim el-Hasan ve Ziyad el-Avad; silah taşımaktan pişman olduklarını ifade ederlerken, genel af kararından faydalanmak üzere silahlarıyla teslim olduklarını söylediler.

Silahlı tüm kişileri teslim olmaya ve doğru yola dönmelerine çağıran sözü geçen şahıslar; yanlış yolda yürüdüklerini sonradan fark ettiklerini ifade etiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı