Genel

Suriye’nin Homs ilindeki üniversite öğrencileri askerlere takdir ziyareti yaptı

Suriye’nin Homs ilindeki üniversite öğrencilerinden bir heyet; 1 Ağustos Tarihine denk düşen Ordu ve Silahlı Kuvvetlerin 67. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle ordu birliklerini ziyaret ettiler.

Öğrenciler; vatanı hedef alan teröristlere karşı mücadelede ordu ve silahlı kuvvetlerin oynadıkları misyona takdir ve minnettarlıklarını ifade ettiler.

Suriye’yi vatan ve halk olarak hedef alan dış planlar kapsamında düşmanların elinde alet olan teröristlerin eylemlerini keskin bir dille kınadıklarını belirten üniversite öğrencileri; ordu ve silahlı kuvvetlerin vatan ve vatandaşların güvenliğini korumada eşsiz fedakarlıklarda bulundukların, benzeri görülmeyen bir sorumluluk ve duyarlılık gösterdiklerinin altını çizdiler. Öğrenciler, masum sivil vatandaşlardan kendilerine canlı kalkan yapan eli kanlı teröristlere karşı askerlerin bedenleri ve canlarıyla mücadele ettiklerini ifade ettiler.

Üniversite öğrencileri; Suriye ve halkına karşı provokasyonda bulunan medya kanallarının gerçekleri çarpıttıklarını ve kamuoyunu aldattıklarına işaret ederek, onurlu ve bilinçli insanların artık bu dezenformasyona kanmadıklarını belirttiler.

Öğrencilerin ziyaretlerinden memnuniyetlerini ifade eden askerler; vatan ve vatandaşların güvenliğini sağlamada azim ve kararlılıklarını dile getirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu