Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’nin Hums şehri ahalisi: Teröristler semtimizi cehennemedönüştürmüşler

Güvenlik birimleri Homs Kenti Babaamro Semtinde yıkım, öldürme, fesat ve dehşet eylemleriyle semt ahalisinin hayatını cehenneme dönüştüren silahlı terör gruplarından temizlemesi ardından semtte güvenlik ve istikrarı yeniden sağladı.

Semt ahalisinden bir kısım vatandaşlar; dış taraflarca finanse edilen ve yönlendirilen terör gruplarının semtte bulundukları vahşi ve barbar terör eylemlerinin bir kısım ayrıntılarını anlatırlarken, insanlık dışı vahşetlerini kelimelerle anlatmanın mümkün olmadığına işaret ettiler.
Semt ahalisi terör gruplarının semt içinde sivil vatandaşlara, kamu ve özel mülklere ve evlere ve her şeye dehşet verici çirkef saldırılarda bulunduklarını söylediler.

Terör gruplarının semt içindeki yollarda barikat ve metrisler kurduklarını, hareket özgürlüklerini sınırlandırdıklarını ve kendilerine saldırdıklarını ifade eden semt ahalisi; terör eylemlerine karşı çıkan herkesi tehdit ettiklerini, öldürdüklerini yada mallarına saldırdıklarını ifade ettiler.

Babaamro ahalisi terör gruplarının silah gücüyle okulları, sağlık merkezlerini ve tüm kamu kurumlarını işgal ettiklerini ve bu yerleri katletme, işkence ve terör merkezlerine dönüştürdüklerini söylediler. Teröristlerin söz konusu merkezlerin vatandaşlara verdikleri hizmetleri kestiklerini ve çirkef insanlık dışı eylemlerini planladıkları ve organize ettikleri yerlere dönüştürdüklerini eklediler.

Babaamro’da bulunan terör gruplarının sahip oldukları muhtelif silahlar, cihazlar ve saha hastanelerine işaret eden ahali; teröristlerde oldukça gelişmiş silahlar, cihazlar ve bol miktarlarda tıbbi malzemelerin bulunduğunu belirttiler.
Semt ahalisi; teröristlerin silah tehdidiyle kendilerini gösterilere çıkardıklarını, emirlerine uymayanları işkenceyle öldürdüklerine dikkat çekerek, semtteki yaşamı cehenneme dönüştürdüklerini söylediler. Aynı zamanda sokaklarda ve bina çatılarının üstünde yoğun bir şekilde yayılan ve herkese ateş açan teröristler nedeniyle kimsenin evlerinden çıkmaya cesaret etmediğini ifade ettiler.

Babaamro ahalisi; güvenlik birimlerinin semte girmeleri ve semti teröristlerden temizlemeleri ardından duydukları güven ve rahatlığı dile getirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu