Genel

Suriye’nin İdlib kırsalında çok sayıda terörist ve silah yakalandı

Suriye güvenlik birimleri bugün İdlib kırsalının Cebel el-Zaviye bölgesinde düşen Kfarnebl ve Hazzain köyleri arasında terör gruplarıyla sıcak temasa girdi.

Güvenlik birimleri ile teröristler arasında meydana gelen çatışmada bir çok terörist etkisiz hale getirilirken bir çoğu da tutuklandı.

SANA’ya konuşan İdlibli bir kaynak çatışmalarda ayrıca bölgede oldukça tehlikeli teröristler olarak bilinen Abdülmecit Numan Mutez Gazi el-Cedduu, Ahmet Ali el-Nenaa ve Alaa Muhammed Sallum adlı teröristlerin yakalandıklarını belirtti.

Kaynak çatışmada teröristlerin havzalarında bulunan muhtelif türlerde silahlara el konulduğunu ifade ederken bu silahlar arasında kalaşnikoflar, taramalı silahlar, RPG roketatarları ve roketlerinin bulunduğunu ekledi.

Teröristlerin havzalarında gelişmiş iletişim cihazlarının bulunduğunu ifade eden kaynak; terör gruplarının orduyu suçlamak için masum insanlara karşı çirkef eylemlerinde kullandıkları bir çok askeri üniformanın ele geçirildiğini söyledi.

Vatandaşlara Saldıran Teröristler Etkisiz Hale Getirildi

Bu arada yine İdlib iline bağlı Muarratulnuman bölgesinde masum sivil insanlara saldıran silahlı bir terör grubu ile güvenlik birimleri arasında çatışma meydana geldi.

Çatışmada terör grubundan 3 teröristin etkisiz hale getirildiği ve diğer teröristlerin ise yaralandığı bildirildi.

Patlayıcı Düzeneklerinin Hazırlandığı Atölye Bulundu

Diğer yandan güvenlik birimleri İdlib kentinde ordu, asayiş güçleri ve masum sivil insanları hedef almada kullanılan patlayıcı düzeneklerinin hazırlandığı bir atölye buldu.

Atölyede kullanıma hazır olmak üzere farklı ağırlıklarda 31 adet patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

Teröristlerin Çaldıkları Bir Çok Araba Geri Alındı

Güvenlik birimleri İdlib kırsalında terör gruplarını kovalama ve yakalama operasyonları sırasında teröristlerin daha önceki günlerde çalmış oldukları ve barbar eylemlerinde kullandıkları 14 arabayı geri almayı başardı.

Geri alınan arabalar arasında resmi ve özel arabaların bulunduğu ifade edildi.

Homs Yakınlarında Silah Yüklü Bir Araba Yakalandı

Homs ilinde ise güvenlik birimleri Homs kentine girmeden önce uluslararası otoban üzerinde aralarında İsrail malı silahların da bulunduğu farklı türlerde silah yüklü bir araba yakaladı.

SANA’ya konuşan Homslu bir kaynak; yakalanan silahlar arasında RPG roketleri, İsrail malı havan roketleri, anti-tank füzeleri, İsrail malı el bombaları, zırhlı araçlara karşı kullanılan mayın, ABD malı dürbünlü silah ve otomatik silahların bulunduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı