GenelSuriye Düşmanları

Suriye’nin, korsan İsrail’in saldırısına karşı yanıtı İsrail’i füze bombardımanına tutmak olacak

Suriye haber kaynaklarının bildirdiğine göre Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad geçtiğimiz Perşembe günü gizli bir askeri toplantı yaparak sürpriz bir Amerikan saldırısı halinde yapılması gereken seçenekleri içeren askeri bir genelge yayınladı. Plana göre belirleyici ve seri bir tepki olarak Siyonist hedeflere çok miktarda füze fırlatılacak. Aynı şekilde Amerika’nın denizlerdeki hedefleri uzun menzilli füzelerle vurulacak.

Bu plana göre, batılı devletlerin Suriye’ye karşı girişebileceği askeri bir saldırıyı uzak bir ihtimal olarak gören uluslar arası bazı görüşlerin aksine Suriye silahlı kuvvetleri, bu saldırıyı uzak bir ihtimal olarak görmemekte ve kendisini böyle bir saldırı için hazırlamakta.

Bu haber kaynağına göre Suriye askeri kuvvetleri Suriye, İran ve Hizbullah komutanlarından oluşan bir operasyon masası kurdu. Böylelikle muhtemel bir saldırı durumunda gerekli koordinenin sağlanarak Amerika ve İsrail hedeflerine hızla saldırı ortamı sağlanacak.

Suriyeli bu haber kaynağına göre İran ordusu da Suriye’dekine benzer Tahran’da ortak bir operasyon masası kurdu. Aynı şekilde ortak bir operasyon masasının da Lübnan’da Hizbullah tarafından kurulduğu kaydedildi.

Eğer bu haberler doğruysa Suriye’ye karşı girişilebilecek bir askeri saldırı durumunda, Suriye’nin tepkisi çok ciddi boyutlarda olacak. Amerikan üsleri ile İsrail üç ülkenin ortak koordinasyonu ile füze bombardımanına tutulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı