Genel

Suriye’nin Kunaytra kırsalında çok sayıda terör aracı imha edildi

Suriyeli askeri kaynaklar ordu birliklerinin Kunaytra kırsalının Batı Samadaniye, Um Batina, Breyka, Ayn el Darb’ın doğusu, Tel Krum Ceba, Macdulya ormanlık alanları, Acraf ve Biir Acem bölgelerinde aralarında yabancıların bulunduğu onlarca tekfirci ve haini ölü düşürürken bir kısmı ağır makineli silahlarla donatılmış 10 araçlarını da imha ettiklerini belirtti.

Kaynak ordu birliklerinin ayrıca Ruveyhiniye – Um Batina karayolu üzerinde teröristlerin bir araç konvoylarını taşıdığı teröristler ve cephaneyle birlikte imha ettiklerini aktarırken Um Batina, Ard el Muşrife ve Resm el Şuvli bölgelerinde de araçlarının toplandığı terör yuvalarını da imha ettiklerini söylerken operasyonlarda çok sayıda teröristin ölü yaralı düşürüldüklerini sözlerine ekledi.

Um el İzam – Um Batina istikametinde teröristlere ait yine çok sayıda aracın taşıdığı teröristler ve cephaneyle birlikte imha edildiğini söyleyen kaynak; Kunaytra Kentinde de birçok terör yuvası ve karargahın muhtevalarıyla imha edildiğini aktardı.

Askeri kaynak ordu birliklerinin Kunaytra kırsalının Resm el Havalid Bölgesinde terör karargahlarını hedef alarak onlarcasını ölü yaralı düşürdüklerini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı