GenelSuriye Dostları

Suriye’nin mevcut şartlardan zaferle çıkması istikbar güçlere son kurşunun sıkılması demektir

İran Şuşter Cuma İmamı “Suriye çok dirençlidir. Bu ülkenin mevcut şartlardan zaferle çıkması bölgede istikbar düşüncelerine son kurşunu sıkma niteliğinde olacaktır” dedi.

Şuşter Cuma İmamı Hüccetülislam Şükrullah Süleymani dün Cuma hutbelerinde, Suriye’yle ilgili gelişmeleri değerlendirirken “Suriye, şu aşamaya kadar uğradığı saldırılar karşısında çok güzel direndi. İstikbar bu Müslüman ülkeyi ele geçirebilmek için her vesileyi kullanıyor” dedi.

Hüccetülislam Süleymani daha sonra, geçen Çarşamba günü Suriye’nin başkenti Şam’da terör amacıyla gerçekleştirilen patlama olayını kınarken “Suriye, bir veya birkaç yetkilisini kaybetmekle dağılmaz. Fakat bombalı olaylarda eskisinden daha fazla ilgi çeken şey, Beşşar Esad muhaliflerinin kendileriyle ilgili terörist bir görünüm sergilemeleridir” şeklinde konuştu.

Şuşter Cuma İmamı Hüccetülislam Süleymani hutbesinin devamında “Suriye çok dirençlidir. Bu ülkenin mevcut şartlardan zaferle çıkması bölgede istikbar düşüncelerine son kurşunun sıkılması niteliğinde olacaktır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı