Genel

Suriye’nin Rif Hama bölgesinde yakalanan teröristler nasıl cinayet işlediklerini soğukkanlılıkla anlattılar

Terörist Verde Süleyman, Şam’ın Zebedani bölgesinde silahlı bir terör grubunun ele başı olan boşandığı ilk eşiyle birlikte çok sayıda kaçırma, soygun ve şantaj eylemine katıldığını itiraf ederek söz konusu eylemleri Şam kırsalındaki Hame bölgesindeki silahlı gruplarının işbirliği ile gerçekleştirdiklerini itiraf etti.

Ceremane ve Hame bölgelerinden iki vatandaşı kaçırma, birini katletme, Zebadani’den bir minibüs şoförünü kaçırma, şantaj yapmak amacıyla ikinci eşine tuzak kurup katletme gibi eylemler yaptıklarını belirtti.

Silahlı terör grubu üyesi Muhammed Burhan ise, cinayet, kaçırma, t…. ve soygun eylemlerine katıldığını, Ceremana bölgesinde bir vatandaşı kaçırma kardeşiyle birlikte katletme, Bludan kavşağında bir arabayı kaçırma ve şoförün eşine t…. etme suçları işlediğini ifade etti.

Terörist Süleyman Suriye televizyonunun yayınladığı itiraflarında, Şam kırsalının Zebedani Bölgesinden olduğunu 7 yıldır el-Verd semtinde yaşadığını ve kuaför olarak çalıştığını söyleyerek 2007 yılında Ahmet Kuveyfi ile evlendiğini fakat 2009 yılında ondan boşandığına işaret etti.

Boşandıktan sonra Kuveyfi’nin sahtecilik suçundan iki yıl hapis cezası aldığını ve geçtiğimiz Mart ayında cezaevinden çıktığını belirterek “boşanmamdan bir yıl sonra yeniden evlendim. Eski eşim hapisten çıktıkta sonra benden intikam almak istedi ve geçen Eylül ayında eşimi getirip gelmemi istedi. Ondan 225 bin lira borç aldığım gerekçesiyle şantaj yapmayı planlamıştı. korkumdan istediğini yaptım” dedi.

Eşimi Kudseyya’da belirlenen mekâna güvenlik güçleriyle işbirliği yaptığım dedikoduları yayıldığı için bölgeyi terk etme gerektiği bahanesiyle götürdüğünü bildiren terörist Süleyman, eski eşinin bir grup silahlıyla birlikte kendilerini karşıladığını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı