Genel

Suriye’nin Şam kırsalında teröristlere ait tünel ve silah depoları bulundu

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; silahlı kuvvetlerin Şam kırsalına düşen Ziyabiye ve Hüseyniye beldelerinde düzenledikleri operasyonlarda büyük ilerlemeler kaydederken Nusra Cephesine tabi çok sayıda teröristin ölü ve yaralı olarak ele geçirilerek silah ve mühimmatlarına el koyulduğunu ekledi.

Kaynak; Huceyra Beldesinde aralarında bir terör grubu elebaşının bulunduğu Nusra Cebhesine tabi çok sayıda teröristin öldürüldüğünü belirtirken büyük miktarda silah ve mühimmatın tahrip edildiğini ifade etti.

Kaynak; silahlı kuvvetlerin Haresta kentinde teröristlerle girdiği çatışma sonucunda onlarca terörist etkisiz hale getirildiğini belirtirken bir başka birliğimizin Arbin’de bir terör yuvasını içerisindeki silah ve mühimmatla birlikte imha ettiğini sözlerine ekledi.

Silahlı kuvvetler Duma’daki sanayi bölgesi çevresindeki aralarında bir elebaşının bulunduğu teröristlerin çoğunluğunu imha ederken Mleyha’da içlerinde 100 kg ağırlığında bir bombanın olduğu onlarca bomba düzeneğinin bulunduğu bir tünel buldu.

Kaynak; silahlı kuvvetlerin Bihariye ve Ahmediye çiftliklerinde teröristlere ait ağır makineli silah, havan topu ve mühimmat imha ederken terör gruplarından birinin elebaşı Ebu el-Nasır kod adlı elebaşı ile grubun çoğu elemanlarını etkisiz hale getirdiğini ifade etti.

Öte yandan Berze’de silahlı kuvvetler çok sayıda teröristi etkisiz hale getirip silah ve mühimmatlarını imha ederken Adra el-Beled’te aralarında keskin nişancıların da bulunduğu birçok teröristi etkisiz hale getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu