Destek GösterileriGenel

Suriye’nin Tartus ve Banyas kentlerinde yönetime destek gösterileri yapıldı

Tartus ve Banyas kentlerinde toplanan geniş kitleler Şam’ı sarsan terör saldırılarını kınayarak terör saldırılarının Suriye halkını vatanseverlik tutumlarından ve komploya karşı mücadele etmekten vazgeçiremeyeceğini dile getirdiler.

Sivil halk örgütleri ve meslek sendikaları üyelerinden oluşan ve Kültür Merkezi önünde toplanan kitleler halkın hedef alınarak kan dökülmesini şiddetle kınadıklarını ifade ederek terör saldırılarını düzenleyenlerin hiçbir dine sahip olmadıklarını vurguladılar.

İçişlere yönelik her türlü dış müdahale girişimini reddettiklerini dile getiren kitleler sömürgeciliğe ve silahlı terör gruplarına karşı mücadele ve direnişi her koşulda desteklemeye devam edeceklerini haykırdılar. Halkın Suriye’nin bölgedeki rolünü vurmayı hedefleyen komployu idrak ettiğini ifade eden kitleler; bu komploya alet olan herkesin halkın düşmanı olduğunu kaydettiler.

Özgürlük talep eden hiç kimsenin böylesi kanlı yöntemlere başvurmayacağına işaret eden kitleler; komplocuların hedeflerinin ve dezenformasyon medya araçlarının da yardımıyla kullandıkları bütün yöntemlerin gün ışığına çıkarak hezimete uğradığını aktardılar.

Terör saldırılarını korkakça bir yöntem şeklinde nitelendiren kitleler; Suriye halkının kanının akmasına ortaklık eden dezenformasyon medya araçlarının teşhir edilmesi çağrısında bulundular.

Komplocuların bütün çabalarına rağmen halk arasında fitne ve düşmanlık ekemeyeceklerini kaydeden kitleler; bütün Suriyelilerin yüreklerini sızlatan terör saldırılarının Suriye halkının gücünü ve iradesini bilemekten başka bir etki edemeyeceğini belirttiler.

Çevre köylerden ve bölgelerden Banyas kentinde toplanan kitleler de terör saldırılarını ve komplocuları lanetleyerek Suriye İçin Evrensel Yürüyüş mitinglerinin Suriye’nin bağımsızlık ve egemenliğini hedef alanların yüzlerine tokat gibi yapışarak net bir cevap teşkil ettiğini beyan ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu