Genel

Suriye’nin tüm ilerinde Huvla katliamının kurbanları için cenaze namazı kılındı

Suriye’nin tüm ilerinde dün Homs kırsalında düşen Huvla katliamının kurbanları ve ülke genelinde teröristlerin gaddar saldırılarıyla yaşamlarını yitiren vatan şehitlerinin ruhuna gıyabı cenaze namazı kılındı.

Ülke genelindeki tüm camilerde kılınan gıyabi namazda terör kurbanı şehitler ve katliam kurbanlarının ruhlarının şad olması için dualar okundu.

Cami hatipleri ve imamları silahlı terör gruplarının işledikleri katliam ve şiddet eylemlerini kınadıklarını ifade ederek; Suriye halkının vatanını hedef alan dış planların gerçeğini idrak ettiğini belirttiler.

Çeşitli adlandırmalar altında ülkede kanlı eylemler uygulayan, kamu ve özel mülkleri sabote eden silahlı çetelerin Suriye’yi yakıp yıkmaya çalıştıklarını belirten imam-hatipler; yabancı güç ve ülkelerin ellerinde alet olanların tarihte kara bir sayfada anılacaklarını açıkladılar.

Cami imamları ve hatipler; vahşet dolu kanlı eylemlerde bulunanları Allah ve din ilkelerine samimi bir şekilde dönmelerine çağırarak, masum inanları öldürmenin affedilmeyecek bir günah olduğuna işaret ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı